Homokzsákvarró üzem Bolhón
Homokzsákvarrás indul térségünkben. Bolhón, szerdán avatták az új üzemet.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság 2024. március 6-án ünnepélyes keretek között avatta fel és indította el – az országban egyedülálló – homokzsákvarró üzemét. Ehhez az igazgatóság vagyonkezelésbe vette a bolhói, egykori határőr laktanya épületét, melyet a 2023. augusztus 1. és 2024. február 29. között felújított. A megvalósítás az Országos Közfoglalkoztatási Mintaprogram keretében valósult meg, 11 fő közfoglalkoztatott bevonásával.
A sajtótájékoztatóban elhangzott, a vízügyi ágazat alapfeladata közé tartozik az ár- és belvízvédekezés, melyhez éves szinten – a védekezések függvényében – több millió homokzsák felhasználása történik. épp ezért a homokzsákból jelentős védelmi készletekkel kell rendelkeznie az igazgatóságnak és annak a felhasználást követő mielőbbi pótlása a feladatuk. Ennek megkönnyítése és költséghatékonyabbá tétele érdekében hozták létre Bolhón a homokzsákvarró üzemet, mely mostantól a teljes vízügyi ágazatot ellátja majd védekezési homokzsákokkal.
A 2024. március 6-i hivatalos átadón részt vett és köszöntőt mondott Réthy Pál, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkára, Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója, Nagy Csaba országgyűlési képviselő, a Dél-dunántúli Területi Vízgazdálkodási Tanács elnöke, Biró Norbert, a Somogy Vármegyei Közgyűlés elnöke, valamint Bencs Zoltán, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója, a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezetének elnöke.
A Kínából beszerzett automata gépsort – mely naponta körülbelül 10.000 homokzsák előállítására alkalmas – nemzeti színű szalag átvágása után mutatták be a meghívott vendégeknek. Az ünnepélyes átadón a meghívottak bejárhatták a felújított épületet, valamint megtekinthették az előcsarnokban azt a fotókiállítást is, ahol végig lehet követni az épület felújításának mozzanatait, a kezdetektől napjainkig.
Az Országos Közfoglalkoztatási Mintaprogram második ütemében – mely 2024. március 1. és augusztus 31-ig tart –, a homokzsákok biztonságos tárolása és raktározása számára egy különálló, acél tartószerkezetű (könnyűszerkezetes) csarnok épület felépítését tervezzük, továbbá a szállításhoz, rakodáshoz megfelelő rámpa, bekötőút kiépítését.
Hosszú távú elképzelésünk a homokzsákgyártás mellett az, hogy a Fonyódon jelenleg is működő betonelem gyártást Bolhóra helyezzük át, ezzel további munkalehetőséget teremtve a településen, illetve annak térségében.
Műsorajánló
Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!
Képújság
Legfrissebb hirdetéseink!