Gyűjtsük a szemetet amennyire lehet, szelektíven

A fenntartható, környezettudatos fogyasztói magatartásnak az is feltétele, hogy a lehető legkevesebb hulladékot állítsuk elő, az erre alkalmas tárgyakat, anyagokat pedig lehetőleg használjuk újra többször, ezekkel a gondolatokkal keresik fel a leggyakrabban a szolgáltatók a lakosokat. nem véletlen, hisz a környezetvédelemért, mi elsősorban azzal tehetünk, hogy minden szelektív hulladék kerüljön a szelektív kukába.

Papír és társai
A szelektíven gyűjthető papírhulladékok közé a hullámkarton, kartondoboz, reklám- és egyéb újság, szórólap, csomagoló- és nyomtatópapír, papír tojástartó, füzet, illetve könyv tartozik. Vagyis ide tegyük például az elektronikai berendezések hullámkarton csomagolását és a postaládába kerülő áruházi reklámújságokat is, viszont a tojástartó esetében győződjünk meg róla, hogy valóban papír alapanyagú-e a csomagolás.
DE!
Ne ide kerüljön a használt szalvéta, a koszos kéztörlő és papír zsebkendő! A nagyobb kartondobozokat, melyek nem férnek a kukába vagy zsákba, összekötegelve tegyük a gyűjtési napokon a kuka mellé!

Műanyag és társai
Bár tartalmaznak papírt is, a szelektív műanyag hulladék gyűjtésére szolgáló kukába dobjuk a tejes és nem visszaváltható üdítős dobozokat, és kiöblítésük után ide helyezzük például a háztartásban felgyűlt kozmetikai és tisztítószerek flakonjait is. A műanyaghulladékok közül tehát a következő fajtákat gyűjtsük különválogatva a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés keretében: a nem visszaváltható ásványvizes, alkoholos és üdítős műanyag palack, tejtermék kiöblített pohara, tégelye, kozmetikai szerek flakonja, tubusa, tégelye, tisztító- és mosószerek csomagolása, fólia, habosított fólia, műanyag kupak, polisztirol, élelmiszerek műanyagcsomagolása, valamint többrétegű tejes és üdítős italoskartonok.
DE!
Ne rakjunk a tárolóba savas, lúgos, étolajos flakonokat, használt intimhigiéniai hulladékot és benzineskannát!

Minden ami fém
A fémhulladékok esetében is számos otthoni hulladék újrahasznosítható. A szelektív kukába kerülhet a fém italos doboz, konzervdoboz, fémkupak, háztartási fémtartalmú eszközök, vagyis ilyen módon például a kidobásra ítélt régi evőeszközöknek is megadhatjuk az esélyt az újjászületésre.
DE!
A festékes doboz, spray, elektronikai berendezések és alkatrészek, elem és akkumulátor azonban ne az otthoni szelektív kukába kerüljön! Az elromlott háztartási kis- és nagygépek és más veszélyes hulladékokok az arra kijelölt hulladékudvarokban vagy az áruházakban adhatóak le.

Lényeges, hogy az egyik kategóriába sem besorolható „maradékot” se tegyük lendületből az általános szeméttárolóba, hiszen az üveg, a textil - feleslegessé vált ruhák és cipők - a használt sütőolaj is külön gyűjthető.

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Gróf Széchényi Ferenc leszármazottja a HÍD Televízióban

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!