Ismét szükség volt a balatoni vízimentőkre

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai augusztus 31. és szeptember 1. között hét esetben összesen tizenegy személyt mentettek ki a tóból, tájékoztatott a police.hu. Részletekkel maga a szervezet szolgált FaceBook oldalán.

Szombaton a Rupert nevű sürgősségi mentőhajó egy mellkasi fájdalomra panaszkodó beteghez futott ki, aki egy hajón tartózkodott a Balatonfűzfő előtti vízterületen. A férfit a helyszíni vizsgálat után a partra szállították, ahonnan az Országos Mentőszolgálat szállította kórházba.

Az Alfa nevű sürgősségi mentőhajó az egyik révfülöpi strandra vonult, ahol a strandolók húztak ki egy vízben rosszul lett hölgyet a partra, akit újra kellett éleszteni. Az újraélesztést sikeresen elvégezték az időközben megérkező légimentőkkel közösen, akik kórházba szállították a beteget. Később Badacsony Hajóállomásra futott ki az Alfa egy eszméletlen nő ellátására, akit szintén mentőhelikopter szállított kórházba.

Délután megerősödött a szél, az Alfa két kajakozó, illetve két csónakázó kamasz gyereket is kisegített a partra, akik egyedül nem tudtak volna már kievezni. Ezen felül számos SUP-ozót figyelmeztettek a közelgő másodfokú viharjelzésre. (Másodfokú viharjelzés idején tilos SUP-ozni.) Eközben a Rupert egy vitorláshoz vonult, amelynek eltört a kormánya, ezért ki kellett vontatni a kikötőbe.

Vasárnap a Rupert személyzete egy vízben rosszul lett férfihoz vonult egy balatonfűzfői strandra, akit az ellátás után az Országos Mentőszolgálat szállított kórházba.

Strandokon dolgozó vízimentők 17 könnyű sérültet láttak el a partokon ezen a hétvégén.

A vízirendészet oldalán olvasható, hogy ugyan számos strand bezárt már, de a nyitva tartó strandokon továbbra is számíthatnak a fürdőzők rájuk, valamint a mentőhajók személyzetére is az egész Balatonon. Riaszthatók a BalatonHelp mobiltelefon alkalmazáson keresztül vagy a segélykérési telefonszámukon: +36 30 383 8383.

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság ezúton is felhívja a figyelmet arra, hogy elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével).

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Gróf Széchényi Ferenc leszármazottja a HÍD Televízióban

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!