Magas horvát részvételi arány a 32. Határfutás versenyen

Szombaton rendezték a 32. Avermann-Horváth Határfutás versenyt, ahol ezúttal is két távon lehetett nevezni. A félmaraton és a rövidtáv sok futót vonzott az útra, 127 horvát és 63 magyar futó vett részt a megmérettetésen.

A versenyt idén is az Európai Mobilitás program keretében rendezték meg, a 21, 1 km-es és a 3,45 km-es táv is komoly kihívás volt a futók számára. Horváth Gábor spotreferens szerkesztőségünk megkeresésére elmondta: a félmaraton versenyzőket 12 óra 15 perckor Verőcére, a rövid táv résztvevőit pedig 13.15 órakor szállították át Terezino Polje Határátkelőhöz a barcsi strand oldalkapujától. Mindkét versenytáv rajtszámait a rajtnál, a helyszínen adták át a horvát szervezők, a célba érkezés után befutóérmet, emblémázott pólót és strandbelépőt kapott valamennyi versenyző. A verseny után gulyásparti várta a futókat a barcsi Gyógyfürdő és Rekreációs Központban, ahol a verseny során kiérdemelt strandbelépőknek köszönhetően akár záróráig is pihenhettek a versenyzők. Az időjárás ezúttal kedvező volt, legalább is a lebonyolítás szempontjából, a futók már-már magasnak érezték a hőmérsékletet. A sportreferens elmondta: a 2024.-es versenyen 11 magyar induló regisztrált a félmaratonra, és úgy tűnik, egyre nagyobb népszerűségnek örvendett a rövid táv is, hiszen itt 54. regisztráló volt.